Kontynuując prace z modelami niemieckich transporterów z brytyjskiej serii Plastic Soldier Company w tej odsłonie znajdzie się kolejna wersja wozu Sd.Kfz. 251. Po wersji z moździerzem kalibru 81 mm (patrz Transporter Sd.Kfz. 251/2 (PSC)) oraz wersji saperskiej (patrz Transporter Sd.Kfz. 251/7 (PSC)) i Sd.Kfz.251/9 z krótkolufową armatą 7,5 cm "Stummel" (patrz Transporter Sd.Kfz. 251/9 (PSC)) będzie to ostania wersja pojazdu oznaczona Sd.Kfz.251/16 (mittlerer Flammpanzerwagen) – wersja uzbrojona w dwa miotacze ognia.
Z racji tego samego zestawu wyjściowego opis zawartości pudełka będzie podobny do poprzedników i zgodnie z tym co pisałem we wspomnianych wyżej wątkach wszystkie cztery modele (251/2, 251/7, 251/9 oraz 251/16) mają tę samą bazę i różnią się dosłownie kilkoma częściami (małą ramką z rozszerzaniami - patrz druga grafika poniżej).
To wersja modelu z największą ilością elementów choć o na jakości detali jak w Transporter Sd.Kfz. 251/16 (Revell) nie ma co liczyć. To zupełnie inna półka, ale przecież też i inne przeznaczenie.
Może z racji, że to już kolejny transporter spod znaku PSC, ale mam wrażenie, że coraz dokładniej wychodzi ich sklejanie i szczeliny i niedopracowania są coraz mniejsze.
Dodatkowo na tyle transportera będzie zamocowany zapasowy wąż, co wydaje się być złym pomysłem, ponieważ ze względu na swoje rozmiary blokuje on praktycznie tylne włazy. Revell przewidywał sklejenie modelu nawet w wersji z ich otwarciem.
Galeria:
Transporter Sd.Kfz.251/16 (mittlerer Flammpanzerwagen) marki PSC- ujęcie prawego boku.
Transporter Sd.Kfz.251/16 (mittlerer Flammpanzerwagen) marki PSC- ujęcie przodu.
Transporter Sd.Kfz.251/16 (mittlerer Flammpanzerwagen) marki PSC- ujęcie lewego boku.
Transporter Sd.Kfz.251/16 (mittlerer Flammpanzerwagen) marki PSC- ujęcie tyłu i lewego boku.
Transporter Sd.Kfz.251/16 (mittlerer Flammpanzerwagen) marki PSC- ujęcie tyłu i prawego boku.
Transporter Sd.Kfz.251/16 (mittlerer Flammpanzerwagen) marki PSC- ujęcie z góry.
Wszystkie wariant z zestawu "German Sd.Kfz. 251/D halftrack variants" - ujęcie przodu modeli.
Wszystkie wariant z zestawu "German Sd.Kfz. 251/D halftrack variants" - ujęcie prawej strony modeli.
Wszystkie wariant z zestawu "German Sd.Kfz. 251/D halftrack variants" - ujęcie lewej strony modeli.
Wszystkie wariant z zestawu "German Sd.Kfz. 251/D halftrack variants" - ujęcie z archiwizacji ;-) modeli.
Tak jak w pozostałych wariantach z tego zestawu w kwestii zarysu historycznego odsyłam do wątku Transporter Sd.Kfz. 251/16 (Revell) . W tym przypadku szczególnie, ponieważ można porównać dwa identyczne pojazdy z skrajnie różnych odsłonach.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz